Choď na obsah Choď na menu
 


Charizmy a charizmatici

18. 5. 2011

Pýtali ste sa ako je to s charizmami...

 

Problematika chariziem je relatívne zložitá téma. V tejto problematike sa vyznám relatívne dobre z určitých oblastí, preto sa s vedomosťami podelím.

 

Takže najprv si vysvetlíme niečo o charizmách:

Charizmatici sú ľudia, spravila so schopnosťou vnímania duchovného sveta.

Charizmatikom sa stáva človek, za podmienok, že pravidelne dlhodobo niekoľko rokov sa kontemplatívne modlí a žije čnostným životom (myslím, že takýchto charizmatikov je percentuálne veľmi málo).

Alebo sa s touto schopnosťou človek narodí (ich je viac). Takýto človek má výnimočnú schopnosť nie, že je bližšie k Bohu, ale že je schopný vnímať duchovný svet. Preto sa s takéhoto človeka najčastejšie stáva horšom prípade okultista, liečiteľ (keďže má k tomu duchovnému svetu tak blízko) teda ide na stranu zla.

V lepšom prípade sa s takéhoto človeka stáva charizmatik, keď sa dá na Božiu cestu dobra.

 

Charizmatikom, ale niekedy nie je čo závidieť, pretože neraz veľmi trpia, schopnosť vidieť do duchovného sveta si odnesie aj svoju daň – keďže oni sami nevedia čo sa s nimi deje, nerozumejú o čo ide. Nemá im kto pomôcť – lekári sa rozumejú iba vo fyzickom tele nie v duchovnom tele.

Totiž nie len fyzické, ale aj duchovné telo potrebuje určitú starostlivosť.

Tomuto by sa dalo predísť, ak by sa cirkev viac a vážnejšie zaoberala touto problematikou, napr. ak by bol založený celý nový odbor „charizmológia“.

 

Teda nemožno povedať, že by všetko „nadprirodzené“ pochádzalo priamo od Boha.

 

Súčasné charizmy sú úplne o niečom inom ako u prvých kresťanov. U prvých kresťanov pôsobil priamo Duch Svätý ale u väčšiny súčasných charizmatikov to je len schopnosť vidieť do duchovného sveta (SVDS).

 

SVDS dokáže charizmatik odovzdávať aj druhým ľuďom vkladaním rúk a tým sa sila duchovného zážitku - extázy (zväčša dočasne) u daného človeka posilní. Tu ale nie je žiaden priamy zásah Ducha Svätého.

http://www.youtube.com/watch?v=5_WOi53WoQs

SVDS spravdila nezávisí, od toho aký má daný človek vzťah s Bohom. Charizmatikov druhí považujú za svätých ľudí, ale tomu tak vôbec nemusí byť.

Tiež je nebezpečné, že si charizmatik začne sám namýšľať, že je svätý, keď má dané schopnosti, pretože SVDS nie je priami zázahom Ducha Svätého.  Charizmatici skutočne majú problém s pýchou, viem to s viacerých vlastných skúseností a poznatkov. I keď prežívajú mnoho pekných duchovných zážitkov, mali by byť na seba veľmi prísni – a to zvlášť v oblasti pýchy.

Neraz si namýšľajú, že sú Bohom vyvolení, obzvlášť milovaní a že sú pred Bohom niečo viac ako iní.

Často radi pohŕdajú duchovnými slabosťami iných.

Preto je veľmi dôležité, aby tento článok čítali samotní charizmatici. Ak nejakého poznáte, môžete mu odporučiť tento odkaz.

 

 

Necharizmatikovi zas môže byť ľúto, že žije veľmi zbožne a nemá SVDS. To však neznamená, že by ho Boh nemiloval rovnako ako charizmatika.

Existujú, i keď je veľmi málo charizmatikov, ktorí sprostredkúvajú dary priamo od Ducha Svätého.

Avšak ako katolícke, tak aj pravoslávne proroctvá predpovedajú, že v blízkej budúcnosti dôjde k obnove Cirkvi, ktorá bude plná Ducha Svätého, takého ako v prvotnej Cirkvi. Tam ľudia hladní po pravde nájdu útočisko.

Protestantských letničiarov aby sme mohli analyzovať takto:

a) v lepšom prípade ide o hypnózu, skombinovanú s kadejakou manipuláciou – nikomu neodporúčam

b) v horšom prípade ide priamo o pôsobenia diabla. Asi takéto hrozné divadlo, by mohlo ťažko pochádzať od niečoho dobrého

http://cs.gloria.tv/?media=145989

Mailom mi prišli nasledovné otázky

...popiste nam prosim vas, ci je
vobec mozne, aby spolocne na jednom zhromazdeni jednotne katolici s
protestantmi praktizovali svoje charizmy, alebo aby sa katolici dokonca
zucastnovali nekatolickych char. obnov...

Dnes je všetko dovolené. Pod zámienkou „ekumenimzmu“ ak by sa napr. aj pápež modlil k pohanským bohom-diablom nikomu by to nevadilo. To vám garantujem. RKC dnes prežíva vážnu apokaliptickú dobu.

 

Mail

...tiez by som chcel vediet nieco o
katolickej charizmatickej obnove, kto ju vykonava, kde a podobne...

Viem, že existujú aj na Slovensku charizmatické spoločenstvá, ktoré sa snažia kontrolovať katolícki predstavitelia.

 

O charizmatikovi Jamesovi Manjackalovi

http://www.modlitba.sk/htm/svedectva/obratenie/jameson.htm

Všetky informácie sú dôveryhodné a overené!!!!

súvisiaci článok /clanky/clanky/hovorenie-v-jazykoch

dajte si pozor na túto protestantskú charizmatiskú sektu

http://www.sekty.sk/sk/articles/show/1089

****

Prečítajte si aj ďalšie články, kliknite sem

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Cenkner

Peter ,19. 11. 2016 18:39

Pekne napisane a dalo by sa aby sa charizmatici modlili a pomohli mi v modlitbe za oslobodenie od zleho pre rodinu a priatelov

Poďakovanie

Emília,12. 11. 2014 9:21

Ďakujem za vysvetlenie o charizmatikoch.Veľmi poučné a naozaj by si ho mali prečítať všetci charizmatici,aj tí,čo sa za nich považujú!!!! Vďaka Bohu za Vašu stránku.
Prajem Vám veľa,veľa síl a veľa Božích milostí.

prečo

N.,14. 10. 2013 21:25

Prosím Vás... prečo povežuje liečiteľstvo za zlo ? Tak prečo sa v minulosti tomu mhli kňazi venovať? čiže ked ja sa učím ako pomáhať ľudom pomocou byliniek tak som zlo ?....Tak toto je veľa!...Vysvetlite mi to!!

Re: prečo

jardob,12. 1. 2014 15:34

Nebojte sa, bylinky su bozim darom a ludia poznaju ich ucinky a preto si nimi pomahaju. V tomto pripade nejde o okultizmus. Ja som pochopil ten clanok tak, ze ludia ktori sa narodia senzibilni, patraju po pricine tychto svojich netradicnich schopnosti a casto sa vrhnu na rozne okultne ezotericke smery. Psychotronici a ludia co "liecia" energiami, obycajne nie su cisti krestania ale ich viera je zmiesana s dalsimi filozofiami.. To je moj nazor na vasu otazku...

Liečiteľstvo

m,29. 8. 2012 13:05

Mam otazku. Preco povazujete liecitelstvo za cestu zla.

Pýcha

Peter,8. 7. 2011 23:23

údajný pán charizmatik Stano, mali by ste si dať pozor na pokoru. S Vášho príspevku jednoznačne sála pýcha. Nie nadarmo som v článku upozorňoval na pýchu. Charizmatici by si mali na ňu dávať obzvlášť veľký pozor.

charizmatik

stano,8. 7. 2011 11:10

prosim vas,preco poskvrnujete charizmatikou?ale ja to viem preco,to len preto lebo ste to zazili ,ale ste to nedodrziavali ako sa ma chovat charizmatik.Atakych ako ste vy je vela ,lebo by ste chceli zit dvojaky zivot = zit duchovne i zit tak ako chce vase telo cize fajcit ,pit alkohol,smilnit,ohovarat,kradnut a hlavne hyrit sa to vam velmi vsetko chybalo a preto ohovarate a upozornujete inych ale prepacte to co pisete je vas vymisel a zavist ze ste nedokazali bojovat s telom ale ja vas nesudim to vas bude sudit niekto iny a preto nech vam boh otvori vase oci a nech vas i tiez pozehna a preto bdejte a neodsudzujte nikoho lebo akym sudom sudis takym budes aj odsudeny tak si davajte pozor na buducnost s pozdravom vas priatel a brat charizmatik Stano

dar jazykov

Peter - admin,20. 5. 2011 22:16

http://www.vierafilozofia.estranky.sk/clanky/clanky/charizmy_a_charizmatici

a dar jazykov?

Miriam,18. 5. 2011 22:18

Ďakujem za článok, no mohli by ste napísať ešte niečo viac ku tzv. daru jazykov? Ďakujem